באילו מקרים מעורבות של עו"ד משפיעה על החזרי מס?

עבור רבים מאיתנו, המילה "מס" מעוררת רגשות בלתי חיוביים בלשון המעטה, ולכן, רבים מאיתנו נמנעים מלדרוש את המגיע לנו – החזרי מס. מעבר למקרים הסטנדרטיים של בקשת החזר מס שגרתית, האם ישנם מקרים מיוחדים בהם מעורבותו של עו"ד תשפיע על החזרי המס?

 

מהו החזר מס?

כאזרחים עובדים, כולנו התרגלנו לכך שמהמשכורת החודשית שלנו יורדות הורדות חודשיות קבועות בהתאם, כשחלק ניכר מההורדות הולך למס הכנסה. ההיגיון הנובע מאחורי ההפרשות הללו, בהן מחויב כל אזרח ישראלי עובד מעל גיל 18, הוא השתתפותם של כלל האזרחים בהוצאות המדינה השונות, מתשתיות ועד ביטחון, אשר בסופו של דבר כולנו נהנים מהם ונצרכים להם.

אך האם תהיתם לעצמכם פעם כיצד רשות המיסים קובעת כמה כסף כל אזרח צריך להעביר אליה? למעשה, שיטת החישוב של רשות המיסים מבוססת על ההכנסות שלנו משנת המס הקודמת, בשילוב נקודות זכות שונות, הנקבעות על פי פרמטרים שונים שנקבעו בחוק. שיטת חישוב זו, כמו גם נקודות הזיכוי המשתנות, גורמות פעמים רבות למצב של גבייה עודפת וכפועל יוצא מכך, לזכאותם של ישראלים רבים להחזרי מס (מידע נוסף על החזרי מס באתר – אינדיגו).

 

מה מונע מישראלים רבים להתחיל בתהליך החזרי המס?

כמיטב המסורת הישראלית, כשאנחנו שומעים שמגיע לנו כסף, חיוך גדול מתפשט על פנינו ואנחנו כבר מפליגים על כנפי הדמיון מה נעשה עם הכסף שהגיע אלינו ללא תכנון מוקדם. אך על אף ההפתעה הנעימה ולמעשה, בדרישה לקבלת המגיע לנו בזכות ולא בחסד, רבים מאיתנו בוחרים שלא לפנות אל מס הכנסה.

בין הסיבות הנפוצות והעיקריות בגללן רבים בוחרים שלא לדרוש את המגיע להם מרשות המיסים הן:

חוסר מודעות

לא כולם מכירים את המושג החזר מס ואת האפשרות לקבל החזר בגין סכומים גבוהים מהנדרש ששילמנו לרשות המיסים.

 

עצלנות

כאנשים עובדים ובעלי משפחות בחלק מהמקרים, לא תמיד יש לנו את הכח והרצון להתעסק עם בירוקרטיה רבה וטפסים שונים ומשונים שעלינו למלאת, בכדי לקבל סכום בלתי ידוע.

 

פחד מפני רשות המיסים

ישראלים רבים פוחדים לפנות מיוזמתם לרשות המיסים, מתוך חשש שבמקום החזר יקבלו דרישות תשלום שונות.

 

אל חשש – פנה למומחי המס

בעוד שבחלק מהמקרים אין מקום מוצדק לחשש ולחוסר הפעולה, הרי כשמדובר בחשש מפני בירוקרטיה, טפסים שונים והבנת סעיפים ותתי סעיפי מס שונים, הרי שהחשש מקבל מהות מוצדקת למדי ומצריך אותנו לפנות לאנשי המקצוע הרלוונטיים. האם עורכי דין יוכלו לסייע לנו בנושא?

ככלל, חברות החזר המס השונות ועורכי הדין מבצעים בסופו של דבר את אותן הפעולות לבדיקת זכאותכם להחזרי מס. אך במידה ויצא לכם להכיר את רשות המיסים גם מצדדים אחרים, דוגמת תשלום קנס, או חבויות אחרות, הסתייעות בעורך דין ככל הנראה תשפיע על החזרי המס שלכם.

אולי תאהבו גם את:

באילו עסקאות מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא
באילו עסקאות מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא?

כאשר מתכננים לרכוש דירה חדשה, רבים נוטים לחשוב שכל מה שצריך הוא לפנות לבנק, לקחת משכנתא ולהתחיל לשלם את ההחזרים החודשיים. עם זאת, מדובר בתהליך מורכב המכיל שלבים רבים ושונים, שדורש הבנה מעמיקה של המערכת הפיננסית ושל התנאים המוצעים על ידי הבנקים. לשם כך כדאי להיוועץ ביועץ משכנתא. במאמר זה נבחן באיזה עסקאות מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא   רכישת דירה ראשונה

קרא עוד »
מס ומטבעות 2024
מי משלם מס שבח?

מס שבח הידוע גם כ"מס רווחי הון", הוא סוג של מס המוטל על הרווח שנרכש ממכירת נכס שעלה בערכו עם הזמן. התמצאות ותמרון נכון בחוקי

קרא עוד »
הסלון
5 רעיונות לעיצוב הסלון

הסלון הוא מרכז הבית והלב הפועם של מרחב המחייה שלנו. הסלון הוא המקום בו נבלה הכי הרבה, ונרצה שיהיה הכי נוח ופונקציונלי עבורנו. אבל יחד

קרא עוד »