4 הפרטים החשובים שלא ידעתם עם עבודות בגובה

מאז ומתמיד, ואולי במיוחד בשנים האחרונות, יש צורך לעבודות בגובה – אם זה מריבוי הבניינים, התשתיות או פשוט תחומים שמצאו שעבודה בגובה תועיל להם. הצורך בעבודות גובה נהיה כמעט בסיסי בחיים. עבודה בגובה הינה מסוכנת ואף מסובכת – היא דורשת מאנשים להגיע למקומות אשר אינם נגישים ולשנע ציוד אל גבהים של כעשרות ואף מאות מטרים. לפניכם 4 דברים חשובים שאולי לא ידעתם בכל הקשור לעבודה בגובה.

 

4 פרטים חשובים על עבודה בגובה שאולי לא ידעתם

כאמור, בהמון תחומים כיום יש צורך בביצוע עבודה בגובה, לכן גם נמצאו מספר פתרונות יצירתיים על מנת לבצע את עבודות אלו, כשהדגש הוא בטיחות הגעה למקומות המסובכים ביותר, יעילות ובטיחות המשתמשים. כולנו מכירים את הפיגומים – המבנים הארעיים על גבי בניינים בזמן בנייתם או שיפוצם, הם נחשבים ללא בטיחותיים מספיק. בנוסף נוצרו מספר סוגים של מתקנים הרמה, מתקנים בעלי מנוף אשר יכולים להעלות באופן בטיחותי יותר אנשים וציוד לגובה רב. ניתן למצוא מידע ואף לרכוש או השכיר מתקני הרמה באינטרנט באתרים כגון /השכרת-מנוף סלhttps://www.lifter.co.il.

 

צורך גם בחקלאות

תחום מפתיע בו יש צורך בעבודות בגובה הוא החקלאות. כאשר צריכים למשל להוריד פירות מצמרות עצים, יש חקלאים אשר משתמשים במנופי סל. מנוף זה הוא אחד הסוגים של מתקני ההרמה.

 

חובת הכשרה

על פי חוק, כל אדם אשר מבצע עבודה בגובה אשר עולה שני מטרים מחויב לעבור הכשרה על מנת להיות מוסמך כעובד גובה. רק עובדים מוסמכים יכולים לבצע את עבודות מסוג בגבהים העולים על שני מטרים. עובדה זו תפתיע חלק מהאנשים ולאחרים היא תישמע הגיונית ביותר אך מה שבטוח היא שחשוב לעבור הסמכה או לשכור שירותים מאנשים אשר עברו הסמכה כאשר מבצעים עבודה בגובה. החשיבות קודם כל לבטיחות העובדים ובנוסף על מנת לעמוד בתקנות החוק.

 

משמעות המשטח

כאשר משתמשים בבמות הרמה ישנה חשיבות מכרעת לקרקע עליה עובדים. ישנם מספר סוגים של במות הרמה וחלקן מותאמות למשטחים מסוימים. למשל, יש כאלו אשר יכולות לנוע בחוץ על אבנים ותנאי שטח קשים ויש כאלו אשר חייבות שהמשטח יהיה מישורי וחלק על מנת לנוע. כאשר משתמשים בבמת הרמה לביצוע עבודה, חשוב מאוד לדעת מראש לאיזה שטח היא מותאמת.

 

הכרת השטח

על מנהל העבודה להכיר היטב את אזור העבודה לפני שמתבצעות בו עבודות בגובה. קורות לצערנו הרבה תאונות מאי קיום דרישה זו כיוון שתמיד יכולים להיות מכשולים או כל מיני דברים וסכנות בשטח שחובה לדעת עליהם מראש על מנת לבצע את העבודה.

 

לסיכום

עבודות בגובה נהיו חלק בלתי נפרד מחיינו. לא כולם יודעים אך גם בחקלאות יש צורך בעבודות גובה. כל עובד גובה נדרש להיות מוסמך ולמשטח העבודה יש משמעות מכרעת בבחירת מתקן ההרמה.

בְּנִיָה

אולי תאהבו גם את:

מופע קסמים לחגים
מופע על חושי מומלץ לחגים

החגים מתקרבים ואליהם מתלווה השאלה הקבועה שנשאלת אצל כל משפחה בישראל: "אז מה עושים השנה?". יש משפחות שעורכות משחקי חברה בכל חג, יש משפחות שבוחרות

קרא עוד »
אמן חושים
איך מפתחים יכולת טלפתית?

בתקופה האחרונה, יותר ויותר אנשים מתעניינים ביכולות של אמני חושים. סביר להניח שהדבר נובע בעקבות הנוכחות של אמני חושים רבים על גבי מסכי הטלוויזיה. אם

קרא עוד »