תיקון ברזים

תיקון ברזים יכול להיעשות בצורה חובבנית על ידכם במקרים מסוימים, ובצורה מקצועית על ידי איש מקצוע כאשר מדובר על תיקון מורכב או שאינכם בטוחים בפתרון הבעיה. מה הסיבות לברזים לא תקינים וכיצד ניתן לתקן אותם – על כך במאמר הבא.

 

מתי צריך לתקן את הברז?

בין אם מדובר על הברז במטבח ובין אם על הברז במקלחת, תיקון ברז יכול להיות קל או מורכב. את התיקון או ההחלפה מבצעים במידה והזרם בברז חלש, הברז משפריץ מים לכל הכיוונים, הברז מטפטף או דולף, אין זרימת מים כלל, הברז חלוד וכד'. לעיתים מדובר בבעיה קטנה שדורשת רק חיזוק וסגירה של החיבורים.

במקרים אחרים צריך להחליף רק גומייה. המורכבות מתחילה כשבברז נוצרת קורוזיה או אבנית, שיכולות להרוס גם את החלקים הפנימיים של הברז. למשל, במידה והברז דולף מהראש שלו מחליפים את הגומייה בנוסף לראש הברז ומחליפים את החלקים לאחר שברז הניל סגור. מידע נוסף באתר xblade.co.il.

 

נזילה מתחת לכיור?

אחת מהנזילות הנפוצות היא נזילה מתחת לכיור. היא יכולה לקרות עקב בלאי או עקב סגירה לא תקינה של ברז הניל שמספק את המים לברז בכיור. במצב כזה המים ייזלו לרצפה ולארונות המטבח או המקלחת. הזמנת אינסטלטור תפתור את הבעיה כדי שהנזילה תפסיק. כך גם במקרה וזרם המים חזק מדי.

את מיתון המים עושים על ידי סגירת ברז הניל בצורה שתאפשר לברז להוציא מים אך לא חזק. לחילופין, אם הזרם חלש  או שהמים משפריצים לכל הכיוונים, מומלץ לנקות את האבנית שנאספה על ראשו של הברז על ידי חומץ טבעי לפני שמזמינים אינסטלטור.

אם הבעיה ממשיכה ייתכן ומדובר בסתימה בצנרת שרק אינסטלטור יכול לפתור. בעיית ברז סגור ודולף תיפתר רק עם החלפת המנגנון שלו שדורשת עבודה מקצועית. בעיות נוספות נובעות מדליפה בידית הברז, חסכם לא תקין, נזילה מצינור השליפה של הברז, ברז חופשי וכד'.

 

איך שומרים על הברזים?

כדי למנוע דליפות מברזים צריכים בראש ובראשונה להתקין ברזים איכותיים ולתחזק אותם מבחינת ניקוי האבנית והשימוש בהם. כל כמה שנים מומלץ להחליף את הברזים על מנת שלא תיווצר בהם אבנית וקורוזיה בשל בלאי.

חומרי סבון יסייעו לניקוי חלקי הפלסטיק של הברז וחומרים חומציים טבעיים יסייעו למנוע אבנית. אם תשתמשו בחומרי ניקוי חזקים מדי, הברז יישרט ומבחינה אסתטית ייראה ישן ולא מתוחזק. ההמלצה שלנו היא למרוח קצת סיליקון על אזור קיבוע הברז בכיור כדי לאטום אותו מפני נזילות.

 

המלצה על אינסטלטור לתיקון ברזים

רק אינסטלטור מקצועי יכול לאתר את הנזילה ולטפל בה בקלות ובמהירות לפני שמבנה הבית והריהוט יינזקו. גם אם מדובר בתיקון קל האינסטלטור יחסוך לכם כאב ראש, חיפוש אחר חלקי חילוף והתמודדות עם הנזילה. תוכלו למצוא המלצות בפורטלים של אנשי המקצוע באינטרנט או באתרים שלהם את כל המידע לגבי תיקוני ברזים.

תיקון ברזים

אולי תאהבו גם את:

מס ומטבעות 2024
מי משלם מס שבח?

מס שבח הידוע גם כ"מס רווחי הון", הוא סוג של מס המוטל על הרווח שנרכש ממכירת נכס שעלה בערכו עם הזמן. התמצאות ותמרון נכון בחוקי

קרא עוד »
הסלון
5 רעיונות לעיצוב הסלון

הסלון הוא מרכז הבית והלב הפועם של מרחב המחייה שלנו. הסלון הוא המקום בו נבלה הכי הרבה, ונרצה שיהיה הכי נוח ופונקציונלי עבורנו. אבל יחד

קרא עוד »