פטור ממס – מהן התקנות החדשות?

תקנות המס משתנות ומתעדכנות מעת לעת ועל כן קיים קושי במעקב אחריהן וכן קושי בהבנת התקנות המאפשרות פטור ממס. הפטור ממס מחולק לפי זכאות לנקודות מס או לפי סוג ההכנסה והאם היא פטורה ממס. אילו הכנסות פטורות ממס? מי זכאי לקבל נקודות מס? ומה תצטרכו לעשות על מנת לקבל את נקודות המס המגיעות לכם? כל מה שאתם צריכים לדעת על התקנות החדשות לפטור ממס במאמר הבא.

 

פטור ממס או נקודות מס – מה זה?

נקודות מס הינן נקודות המגיעות לזכאים להן לפי קריטריונים שונים ומקנות הנחות בתשלומי מס הכנסה. דירוג תשלום המס נעשה לפי דירוג ההכנסה השנתית וכן לפי נקודות המס, כך שיתכן שאדם שיהיה לו שתי נקודות מס אך הכנסה נמוכה יקבל פטור מתשלום מס, ואילו אדם בעל שלוש נקודות מס אך הכנסה גבוהה ישלם מס מופחת. ישנם מקרים בהם ניתנת זכאות לקבלת פטור מלא מתשלום מס.

 

אילו סוגי הכנסות פטורות ממס?

מעבר לנקודות אישיות המגיעות באופן אישי, ישנן סוגי הכנסות המוכרות כהכנסות פטורות ממס. הדבר אומר שבעוד אותו אדם ישלם מס על כל סוגי הכנסותיו, כשיהיה מדובר בהכנסות מסוג מסוים אותה הכנסה תהיה פטורה ממס ועל כן לא ישלם בגינה מס. כך למשל משיכה באופן של קצבה חודשית של קופת גמל מגיל 60 ומעלה תהיה פטורה ממס, וכך גם תשלומי פיצויים ועוד.

 

מי זכאי לקבל נקודות מס?

קבלת זכאות לנקודות מס היא אישית כך שכל אחד מקבל בעצמו לפי מצבו, או לפי מצב ילדיו עליהם יש לו אפוטרופסות. הדוגמאות הבולטות לזכאות לנקודות מס יהיו במצבים של נכות, בעיות רפואיות, סיום לימודים אקדמיים, חיילים משוחררים, ילדים מתחת לגיל בגרות ועוד.

 

איך תדעו אם אתם זכאים לנקודות מס?

אומנם התקנות לזכאות לנקודות מס נשארות לרוב קבועות, אך הן עלולות להשתנות מעת לעת. על כן, מומלץ להישאר מעודכנים לגבי התקנות ולבדוק האם אתם זכאים לנקודות מס ואף לפטור מלא מתשלום מס. על מנת לבדוק אם אתם זכאים לנקודות מס כדאי להתייעץ עם יועץ מס או רואה חשבון מוסמך.

 

איך תממשו נקודות מס?

על מנת לקבל את הנחות המס המגיעות שלכם ולקבל הכרה ממס הכנסה על אודות הנקודות, יהיה עליכם להגיש את הטפסים הרלוונטיים אשר מאשרים את זכאותכם לקבלת נקודות המס ולהעבירם למס הכנסה. במידה ואתם שכירים, תוכלו להעביר את אותם אישורים למחלקת החשבונות בחברה בה אתם עובדים, ובמידה ואתם עצמאים תוכלו להעביר לפקיד השומה בעצמכם או דרך רואה חשבון.

 

לסיכום – מי זכאי לפטור ממס?

פטור ממס הכנסה מחולק להנחות בתשלומי מס לפי נקודות מס אשר מקבלים לפי זכאות אישית, או פטור מתשלומי מס על הכנסות מסוימות כמו תשלומי פיצויים.

פטור ממס

אולי תאהבו גם את:

דיווח תנועה
בקשת ערעור על דו"ח משטרה

קבלת דו"ח שלא בצדק יכולה להוציא מאיתנו את כל המוטיבציה להמשיך הלאה. להיות פסע מפסילת רישיון עלול להוביל למצבים לא נעימים, והמחשבה על ערעור הדו"ח

קרא עוד »
סיאליס גנרי
סיאליס גנרי – מה זה?

סיאליס גנרי זו בגדול תרופה שתסייע לכם להגביר את החשק המיני ולהחזיק זקפה לאורך זמן. בקטן, מדובר בטבלייה שלא דורשת מרשם, שכל אחד יכול לנסות,

קרא עוד »