מה חשוב לדעת על גיל בעל החיים ועל אורך חייו?

בעלי החיים שלנו חיים פחות מאיתנו בני האדם וחישוב גיליהם שונה מהדרך בה אנחנו מחשבים את הגילים שלנו. חישוב הגיל השונה משפיע גם על אורח חייהם. עלינו כבעלי חיות מחמד לדעת את זה על מנת לתת את ההכי טוב לחיות המחמד שלנו.

 

הגיל שונה, חשיבות אורח החיים לא

חישוב גילו של בעל חיים משתנה לפי זנו ומינו. גילי בעלי החיים משתנים בהתאם לסוג בעל החיים ולרוב קצרים משל בני האדם. ישנם בעלי חיים שיחיו מספר ימים בלבד וישנם בעלי חיים שיחיו עשרות שנים רבות. בעל החיים שאורח חייו הוא הארוך ביותר הוא הצב, אשר גילו יכול להגיע לעד 250 שנות בני אדם! נהוג לחשב למשל גיל של כלב בהכפלה של 7 משנות אדם, מלבד השנה הראשונה. זאת משום שבשנה הראשונה הכלבים שלנו מתפתחים מאוד מהר ולכן תהליך ההזדקנו מואץ.

 

דאגו לבעלי החיים שלכם

בשל השוני וההבדלים בגילאים, גם אורח החיים שלהם שונה מעט משלנו. בעלי החיים שלנו יזדקנו מהר יותר ולכן גם בעיות רפואיות בגופם יופיעו מהר יותר. על מנת לתת להם את אורח החיים הטוב והארוך ביותר, עלינו לדאוג עבורם לאורח חיים בריא אבל גם מפנק. הם יהיו איתנו לרוב בין 10-15 שנה ולכן כדאי שנשקיע בהם בזמן הלא ארוך שלהם איתנו. על כן חשוב שנדאג לתזונה נכונה ואיכותית עבורם, צעצועי משחק לספורט שלהם ועוד. אם אתם רוצים באמת לפנק אותם, אתם מוזמנים לבקר באתר של צ'או צ'או – חנות החיות שלך ולגלות מה עוד תוכלו לתת עבור חיות המחמד האהובות שלכם.

 

זה לא רק הסוג, זה גם הגודל

סוג בעל החיים הוא לא המשתנה היחיד אשר קובע את שנות חייו, אלא גם גודלו וגם תת הסוג. למשל כאשר נחשב גיל של כלב, נראה כי יש הבדל בין כלב קטן לכלב גדול:

  • כלבים קטנים מזדקנים מהר יותר כשהם צעירים ועם משך הזמן תהליך ההזדקנות שלהם מאט באופן משמעותי. כך יוצא ששנה ראשונה של כלב קטן תחשב ל15 שנה מבחינת גילו, ושנה 15 תחשב ל76 שנה בגיל.
  • כלבים גדולים מזדקנים לאט יותר בתחילת חייהם, אך בהמשך תהליך ההזדקנות שלהם מואץ. כך יוצא ששנה ראשונה של כלב גדול תחשב ל10.5 שנים מבחינת גילו, ואילו שנה 15 תחשב כבר ל112 שנים.

ההבדל בין גודל ותת סוג בעל החיים ישפיע לא רק על תהליך ההזדקנות אלא גם על אורח חייו ועל הבעיות הרפואיות הפוטנציאליות שלו. חשוב לדעת זאת על מנת להיערך מראש ולספק לחיית המחמד אורח חיים מותאם. יתכן וניתן יהיה גם לבצע פעולות או טיפולים מונעים, כדאי להתייעץ על כך עם הווטרינר שלכם.

אולי תאהבו גם את:

הסלון
5 רעיונות לעיצוב הסלון

הסלון הוא מרכז הבית והלב הפועם של מרחב המחייה שלנו. הסלון הוא המקום בו נבלה הכי הרבה, ונרצה שיהיה הכי נוח ופונקציונלי עבורנו. אבל יחד

קרא עוד »