מה זה תסחיף מי שפיר ולמה זה קורה?

מי שפיר אלו המים שנמצאים ברחמה של האם, והם אלו ששומרים על העובר במהלך חודשי ההריון. למים האלה יש הרכב ייחודי, וחדירה שלהם לגופה של האם עלול לגרום לנזקים חמורים. תסחיף מי שפיר הוא אמנם תופעה נדירה, אולם במקרים שהוא מתרחש הוא עלול להסתיים בצורה טרגית. כאם נעזור לכם להבין לעומק מהו בדיוק, מה הגורמים לו וכיצד ניתן למנוע אותו.

 

תסחיף מי שפיר

כדי שהעובר יוכל לגדול בצורה טובה ברחמה של האם, הוא זקוק לסביבת חיים שמותאמת לו. מי השפיר הם אותם מים שבתוכם הוא נמצא והם מאפשרים לו לשרוד את חודשי ההריון. תסחיף מי שפיר היא תופעה שבה המים הללו חודרים לריאות או למערכת הדם של האם. חדירה של המים מסכנת האם לאור העובדה שמצויים בה חומרים שלא אמורים להיות בגופו של אדם.

רחם של אמא

 

השלכות וסיכונים

תסחיף מי שפיר הוא אחד הדברים הכי מסוכנים שיכולים לקרות לאישה בהריון. גם היום לאחר ההתפתחות מרחיקת הלכת שהרפואה עברה בעשרות השנים האחרונות אחוז הנשים שלקו בתסחיף מי שפיר ואיבדו את חייהן הוא דו ספרתי. בנוסף, גם נשים ששורדות תסחיף מי שפיר עלולות להישאר עם פגיעות נוירולוגית או פגיעות אחרות שנובעות באופן ישיר מהתסחיף.

לידות תקינות לאחר תסחיף מי שפיר הן דבר נדיר ביותר, וכמעט לא קיים להן תיעוד בספרות הרפואית. תינוקות אומנם שורדים ברוב המקרים של התסחיף, אולם כמו האימהות גם הם עלולים להישאר עם נזקים חמורים שילוו אותם לשארית חייהם.

 

טיפול

במקרה של תסחיף מי שפיר, הטיפול הראשוני הוא החשוב ביותר. לאור התגובה החריפה של הגוף מה שצריך לעשות זה מיד לחזק את המערכות שלו כדי שידעו להתמודד עם התסחיף, וזה מה שבדרך ייעשה בבית החולים.

אישה הרה

 

רשלנות רפואית

למרות יכולות האבחון המתקדמות שיש בעולם הרפואה המודרני, עדיין יש נשים שלוקות בתסחיף מי שפיר כתוצאה מרשלנות רפואית. קשה אמנם להצביע על הרשלנות הזו, במיוחד עבור מי שאינו איש מקצוע מהתחום, אולם במקרים שהיא מתרחשת יש בדרך כלל אפשרות להגיש תביעה בגינה. התביעה מתמקדת בדרך כלל בנזק שנוצר כתוצאה מהתסחיף, וכאמור הוא עלול להיות נזק חמור.

אם החלטתן להגיש תביעה בעקבות תסחיף מי שפיר, חשוב לבחור עורך דין מנוסה שיעזור לכן באיסוף הראיות וגיבוש כתב תביעה. המערכת הרפואית לא מנדבת מידע, ועורך הדין צריך לדעת להשיג אותו.

 

לסיכום

תסחיף מי שפיר הוא תופעה שמתרחשת אצל יולדות בחלק האחרון של ההריון. התסחיף נוצר כתוצאה של חדירת מי שפיר למערכת הדם או לריאות של האם. התסחיף הוא אחד מגורמי הסיכון הגבוהים ביותר בקרב נשים הרות, וגם היום הוא מהווה אתגר משמעותי בעולם רפואת הנשים. למרבה הצער עלולים להיות מקרים של רשלנות רפואית בתסחיף מי שפיר, וכדאי להכיר אותם.

רשלנות רפואית

אולי תאהבו גם את:

באילו עסקאות מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא
באילו עסקאות מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא?

כאשר מתכננים לרכוש דירה חדשה, רבים נוטים לחשוב שכל מה שצריך הוא לפנות לבנק, לקחת משכנתא ולהתחיל לשלם את ההחזרים החודשיים. עם זאת, מדובר בתהליך מורכב המכיל שלבים רבים ושונים, שדורש הבנה מעמיקה של המערכת הפיננסית ושל התנאים המוצעים על ידי הבנקים. לשם כך כדאי להיוועץ ביועץ משכנתא. במאמר זה נבחן באיזה עסקאות מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא   רכישת דירה ראשונה

קרא עוד »
מס ומטבעות 2024
מי משלם מס שבח?

מס שבח הידוע גם כ"מס רווחי הון", הוא סוג של מס המוטל על הרווח שנרכש ממכירת נכס שעלה בערכו עם הזמן. התמצאות ותמרון נכון בחוקי

קרא עוד »
הסלון
5 רעיונות לעיצוב הסלון

הסלון הוא מרכז הבית והלב הפועם של מרחב המחייה שלנו. הסלון הוא המקום בו נבלה הכי הרבה, ונרצה שיהיה הכי נוח ופונקציונלי עבורנו. אבל יחד

קרא עוד »