מה העונש על הענקת גביע מזויף?

תחרויות הן חלק מתרבות חיינו כבר במשך שנים רבות, כשכולנו אוהבים להשוויץ בפרסים ומתנות שקיבלנו בעקבות ההישגים שלנו. לרוב, כשמדובר בפרסי זכייה בתחרויות, מדובר בפרסים יוקרתיים, הן ברמה האישית והן ברמת הערך הפיזי שלהם. כמו בתחומים נוספים המערבים דברי ערך, גם בתחום הגביעים והמתנות ניתן למצוא זיופים רבים.

 

תחרויות או לא להיות

עוד משחר האנושות בני האדם מתחרים זה בזה, אם על אזורי מגורים ותנאי מחיה ואם על ליבה של אישה. גם במציאות המודרנית המתפתחת ניתן למצוא ביטוי לרצון שלנו להתחרות ולהתבלט מעל השאר, אם כי לרוב באופן ממוסד יותר.

כך, ניתן למצוא כיום מגוון תחרויות שונות, הנועדות להבליט יתרונות קיימים ולקבוע הישגים ייחודיים בין מספר משתתפים, בתחומים כמו ספורט, יופי, ידע ועוד. מלבד המשתתפים עצמם המנסים להבליט את יכולותיהם וכישרונותיהם, כשמדובר בתחרויות ממוסדות, הרי שהן זוכות לרוב גם לפופולאריות וצפיות רבות על ידי קהל רחב, המגלה עניין בענף בו מתקיימת התחרות ואף בוחר להזדהות ולאהוד את אחד המשתתפים בתחרות.

 

הענקת פרסים

אמנם התחרות לכשעצמה יכולה להיות מאתגרת ובעלת עניין, אך ברוב המקרים, המשתתפים בתחרות מצפים לקבל פרס או תגמול כלשהוא. וכיאה לתחרויות, לפחות המושקעות מביניהן, הרי שרגע הענקת הפרס מלווה בטקס מכובד, ובמתנה יקרת ערך, כמו הענקת גביע, מדליה, סכומי כסף ועוד.

היות ומדובר לרוב בפרסים יקרי ערך, הרי שהזוכים בהם נוטים לשמור אותם בהתאם, ולהציג אותם בגאווה בעת הצורך. אך כמו בתחומים נוספים, כשמדובר בנושא המשלב פריטים יקרי ערך, גם בתחום הפרסים בגין זכייה בתחרויות, ניתן למצוא גביעים ומדליות מזויפות, הנראות זהות למקור, באופן שכלל לא מעורר חשד.

 

זיוף גביעים

כאשר אנחנו זוכים בפרס יקר ערך בגין ההישגים שלנו, אנחנו לכל הפחות מצפים שיהיה יוקרתי ובעל ערך, באופן שנחוש סיפוק ותגמול על ההשקעה שלנו בדרך לניצחון בתחרות. בנוסף, פעמים רבות לאחר פרישה או ירושה, אנחנו מעוניינים להעביר את הפרס לידיים הבאות, וזה מאוד לא נעים לגלות באותה סיטואציה כי הגביע או המדליה שברשותנו, שהערכנו אותה בסכום מסוים, שווה הרבה פחות.

למרות המאבק של היצרניות הגדולות ומארגני התחרויות השונות בתופעה של זיופי הגביעים והמדליות, הטכנולוגיה המתפתחת הביאה לפריחה בשוק המוצרים המזויפים, הנעשים ברמה גבוהה מאוד, שעין בלתי מיומנת כמעט ולא יכולה להבחין בהבדלים בין המקור לחיקוי.

 

מה העונש על הענקת גביע מזויף?

כדי להילחם בתופעה זו שצוברת פופולאריות עם השנים, החוק מייחס לעבירה זו חומרה רבה, וכתוצאה מכך גם ענישה מחמירה. החוק מבחין בין סוגים שונים של זיופים, כאשר הרשעה בזיוף יכולה להגיע לכדי עונש של מאסר בפועל לתקופה של שנה ועד מספר שנים, בהתאם למהות הזיוף ומטרתו- הונאה או קבלת דבר במרמה. בין השיקולים הנוספים בענישה מובאים גם גיל הנאשם, מידת מעורבותו וידיעתו על כך שהפריט מזויף, רמת הזיוף ועוד.

אולי תאהבו גם את:

הסלון
5 רעיונות לעיצוב הסלון

הסלון הוא מרכז הבית והלב הפועם של מרחב המחייה שלנו. הסלון הוא המקום בו נבלה הכי הרבה, ונרצה שיהיה הכי נוח ופונקציונלי עבורנו. אבל יחד

קרא עוד »