כיצד לפעול במקרים של אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה נגרם כתוצאה ממקרים אשר מותירים נזקים רפואיים ומקשים על עובד מסוים להמשיך בעבודתו כקדם או אפילו לעבוד באופן כללי. מקרים אלו עשויים להיות מבוטחים במסגרת הביטוח הלאומי, הביטוח הפנסיוני וגם בביטוחים פרטיים אחרים כתלות בתשלומי העובד ובבחירות שלו. באם אתם חווים מצב של אובדן כושר עבודה, על כל הספקטרום, הנה כמה דברים שכדאי שתדעו ותעשו בנושא.

 

אובדן כושר עבודה

באופן כללי אובדן כושר עבודה הוא מצב שבו אדם מאבד את הכושר לעבוד בכול מיני רמות, נהוג לסווג לכמה סוגים.

  1. אובדן כושר עבודה זמני – מתייחס למקרים בהם אנשים לא יכולים להמשיך לעבוד בעבודתם או באופן כללי לתקופה זמנית מסוימת. לדוגמא כאשר הם מחלימים מניתוח שדורש להם להיות מרותקים למיטתם, או כאשר הנזק הוא זמני ובר טיפול כדוגמת סרטן אשר ניתוח פותר.
  2. אובדן כושר עבודה ממושך – מתייחס למצבים בהם אנשים נתונים במצבי נכות לצמיתות ובהתאם לכך גם אובדן כושר העבודה שלהם הוא לצמיתות יכול להיגרם לדוגמא כתוצאה מנכות אשר לא תעבור או מצבי אובדן כושר עבודה זמניים אך ממושכים מאוד.
  3. אובדן כושר עבודה חלקי – כאשר עובד לא יכול להמשיך לעבוד בעבודתו או בעבודות דומות אך כן יכול להמשיך לעבוד בעבודה אחרת, לדוגמא כאשר הנכות מגבילה בדבר מסוים אך כן מותירה יכולות ואפשרויות בעבודות אחרות ועל כן העובד מאבד את עבודתו ואת המינימום שכר שהרוויח וכתוצאה מכך מגיעה לו השלמת הכנסה לדוגמא.
  4. אובדן כושר עבודה מלא – כאשר העובד חווה נכות או אירוע רפואי אשר מותיר אותו ללא יכולת לעבוד ולהשתכר כלל.

 

פנייה לעורך דין

גם אם אתם לא אנשים שאוהבים לבקש עזרה, כאשר מדובר בכסף שלכם ובהליכים משפטיים שיכולים להשפיע מאוד על גובה הקצבה שתקבלו לדוגמא, כדאי מאוד שתפנו במהרה לקבל ייעץ וליווי של עורך דין אובדן כושר עבודה. בסופו של דבר אלו אנשי המקצוע אשר יודעים מה לעשות וכיצד להתנהל.

 

בחינת הביטוחים והזכויות

אובדן כושר עבודה עשוי להיות מבוטח בכול מיני ערוצים ולרוב הוא מגיע לאחר נזק פיזי שנגרם לעובד אשר גם הוא בפני עצמו עשוי לזכות בפיצויים או במענקים באם נגרם מרשלנות לדוגמא. על כן, לפני שמחליטים לאן לפנות ומה כדאי לעשות, כדאי להבין מה הם האמצעים שעומדים לרשותכם באופן כללי על מנת להחליט לאן לפנות וכיצד לנצל את כול הזכויות שמגיעות לכם במסגרת המקרה.

אובדן כושר עבודה הוא אירוע מאוד משמעותי ומפחיד ואנשים לא אמורים לדעת להתמודד איתו אך כן אמורים להתכונן למקרה שכזה במסגרת כול מיני ביטוחים. באם אכן נתקלתם במצב של אובדן כושר עבודה, מגיעים לכם פיצויים וסיוע מכול מיני ערוצים, פנו עוד היום לעורך דין אובדן כושר עבודה.

דקדום

אולי תאהבו גם את:

מס ומטבעות 2024
מי משלם מס שבח?

מס שבח הידוע גם כ"מס רווחי הון", הוא סוג של מס המוטל על הרווח שנרכש ממכירת נכס שעלה בערכו עם הזמן. התמצאות ותמרון נכון בחוקי

קרא עוד »
הסלון
5 רעיונות לעיצוב הסלון

הסלון הוא מרכז הבית והלב הפועם של מרחב המחייה שלנו. הסלון הוא המקום בו נבלה הכי הרבה, ונרצה שיהיה הכי נוח ופונקציונלי עבורנו. אבל יחד

קרא עוד »