טכניקות ניקוי יעילות למשטחים שונים: טיפים לבית ללא רבב

שמירה על בית נקי ומסודר חשובה לא רק לאסתטיקה, אלא גם לבריאות ולרווחה. לכלוך ואבק יכולים להוביל לאלרגיות, מחלות ואף למזיקים. ניקוי קבוע של הבית יכול לעזור להסיר את הלכלוך. קבלו טיפים לבית נקי ללא רבב בדגש על משטחים שונים.

 

כיצד תשמרו על בית נקי?

על מנת לשמור על ניקיון שוטף של הבית חשוב להשתמש בטכניקות ניקוי כלליות. ההמלצות שלנו הן:

  • השתמשו בחומרים מתאימים- בחרו חומרי ניקוי ייעודיים לכל משטח ולכל אזור בבית. הימנעו משימוש בחומרים אגרסיביים שעשויים לפגוע בחומרי גלם שונים.
  • התחילו מלמעלה למטה- התחילו בניקוי האבק מרהיטים גבוהים ורדו בהדרגה אל הרצפה.
  • עבדו בקטעים- חלקו את שטח העבודה לקטעים קטנים ונקו כל קטע בנפרד.
  • השתמשו במטליות וסמרטוטים נקייםבכל אזור כדי למנוע העברת לכלוך וחיידקים.
  • שטפו היטב את כל המשטחיםוהאזורים בבית לאחר הניקוי כדי להסיר שאריות חומרי ניקוי.
  • מתקשים לשמור על ניקיון שוטף? הזמינו שירותי ניקוי לבית של מבריק בצ'יק.

 

טכניקות ניקוי יעילות למשטחים קשים

למשטחי מטבח השתמשו בספריי חיטוי או בחומר ניקוי ייעודי למשטחי מטבח, בדומה לרסס ונגב. נגבו את המשטח בעזרת מטלית לחה. למשטחי אמבטיה השתמשו בחומר ניקוי ייעודי לאמבטיה וחיטוי, בדומה לאקונומיקה. השתמשו במברשת או מטלית כדי לנקות את האריחים, האמבטיה והכיור. לרצפות השתמשו במטאטא או שואב אבק כדי להסיר לכלוך ואבק. לאחר מכן שטפו את הרצפה עם חומר ניקוי ייעודי לרצפות.

 

טכניקות ניקוי יעילות למשטחים רכים

כשמדובר על שטיחים השתמשו בשואב אבק עם ראש לשטיחים כדי להסיר לכלוך ואבק. ניתן להשתמש בחומר ניקוי ייעודי לשטיחים לניקוי כתמים, אך הזהרו לא להבריש אותם באופן אגרסיבי. לרהיטים מרופדים השתמשו גם בשואב אבק, אך עם ראש רך לניקוי אבק. ניתן להשתמש בחומר ניקוי ייעודי לרהיטים מרופדים לניקוי כתמים בצורה עדינה. אם מדובר בווילונות, ניתן לכבס אותם במכונת כביסה או לנקות אותם יבשים.

 

טיפים נוספים לניקוי בית ללא רבב

  • השתמשו בחומרי ניקוי ידידותיים לסביבה. ישנם חומרי ניקוי רבים זמינים שאינם רעילים ובטוחים יותר לשימוש.
  • השתמשו בכפפותוכך תגנו על הידיים שלכם בעת שימוש בחומרי ניקוי.
  • אווררואת הבית שלכם. פתחו חלונות ודלתות באופן קבוע כדי לאפשר לאוויר צח להיכנס.
  • נקו באופן קבועכדי למנוע הצטברות של לכלוך ואבק.

 

טיפים לניקוי בחומרים טבעיים

מומלץ להשתמש בחומץ לבן שהוא חומר ניקוי טבעי ורב-תכליתי. ניתן להשתמש בו לניקוי משטחים רבים בבית, כולל משטחי מטבח, משטחי אמבטיה ורצפות. כמו כן, סודה לשתייה היא חומר ניקוי טבעי נוסף שיכול לשמש לניקוי משטחים רבים בבית. ניתן להשתמש בה גם להסרת ריחות לא נעימים.

 

לסיכום

עם קצת מאמץ ותשומת לב, תוכלו לשמור על ביתכם נקי ומסודר.

בית נקי ומסודר

אולי תאהבו גם את:

באילו עסקאות מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא
באילו עסקאות מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא?

כאשר מתכננים לרכוש דירה חדשה, רבים נוטים לחשוב שכל מה שצריך הוא לפנות לבנק, לקחת משכנתא ולהתחיל לשלם את ההחזרים החודשיים. עם זאת, מדובר בתהליך מורכב המכיל שלבים רבים ושונים, שדורש הבנה מעמיקה של המערכת הפיננסית ושל התנאים המוצעים על ידי הבנקים. לשם כך כדאי להיוועץ ביועץ משכנתא. במאמר זה נבחן באיזה עסקאות מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא   רכישת דירה ראשונה

קרא עוד »
מס ומטבעות 2024
מי משלם מס שבח?

מס שבח הידוע גם כ"מס רווחי הון", הוא סוג של מס המוטל על הרווח שנרכש ממכירת נכס שעלה בערכו עם הזמן. התמצאות ותמרון נכון בחוקי

קרא עוד »
הסלון
5 רעיונות לעיצוב הסלון

הסלון הוא מרכז הבית והלב הפועם של מרחב המחייה שלנו. הסלון הוא המקום בו נבלה הכי הרבה, ונרצה שיהיה הכי נוח ופונקציונלי עבורנו. אבל יחד

קרא עוד »